Wizyta nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Monheim

W dniach 3-6 marca 2018 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, pań: Anny Linkner – Suskiej, Izabeli Przybysz i Emilii Nadolskiej z nauczycielami niemieckiej szkoły Sekundarschule Monheim.
Spotkanie miało na celu zaplanowanie międzynarodowej wymiany młodzieży z wyżej wymienionych szkół. Wizyta w szkole pozwoliła na bezpośredni kontakt nauczycieli z Malborka i lokalnych przedstawicieli szkolnictwa. Pierwsze rozmowy przebiegły bardzo pozytywnie i obie szkoły planują dalszą współpracę w zakresie wymiany młodzieży.
Gospodarze zaprezentowali walory turystyczne swojego regionu. Nauczyciele z Malborka mieli okazję zwiedzić Kolonię, jeden z największych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie. Wizytówką miasta jest gotycka katedra. Delegacja uczestniczyła również w oprowadzaniu po mieście Monheim, które przygotowali uczniowie z tamtejszej szkoły. Przedstawiciele z Malborka zwiedzili szkołę, brali udział w zajęciach, prezentując atrakcje turystyczne Malborka oraz Szkołę Podstawową nr 2. Zwieńczeniem pobytu była wizyta u burmistrza miasta Monheim, pana Daniela Zimmermanna, który z wielkim entuzjazmem poparł starania nauczycieli obu szkół i zachęcił do dalszej współpracy.

Tekst: E. Nadolska

wymiana1 (136 kB)