Miesiąc promocji zdrowia

Przed piękną "majówką" - 27 IV 2018 - odbył się apel klas IV - VI podsumowujący Miesiąc promocji zdrowia, który przebiegał pod hasłem: "Bezpiecznie i zdrowo przy komputerze". Prowadząca przypomniała jakie atrakcje się odbyły:
- rozgrywki sportowe klas IV o puchar Dyrektora szkoły
- szkolna olimpiada wychowania fizycznego i zdrowotnego kl.V i VI
- uczniowie klas IV - VI wykonali plakat z propozycjami zdrowych przekąsek, do spożycia podczas przerwy w pracy przy komputerze
- uczniowie klas IV przygotowali i zaprezentowali propozycje ćwiczeń śródlekcyjnych
- na lekcjach informatyki zaprojektowali i wykonali ulotki z propozycjami zdrowych przekąsek, krzyżówki o tematyce zdrowotnej
- na lekcjach przyrody omówiona została prawidłowa sylwetka w pozycji siedzącej
- uczniowie klas IV - VI odpowiedzieli na pytanie, do czego wykorzystują telefon?
Komputery, telefony w dzisiejszych czasach są dobrodziejstwem ale i narzędziem powodującym negatywne skutki. Wszystko zależy od świadomości i rozsądku użytkowników tych wynalazków. Dlatego poświęcamy wiele czasu na informowanie i uczenie jak pożytecznie, zdrowo i bezpiecznie korzystać z tych udogodnień.

Tekst: Beata Stopow

zdrowie1 (87 kB)