Miesiąc promocji zdrowia w klasach 0-3

Na początku maja odbył się apel podsumowujący Miesiąc Promocji Zdrowia w grupie wiekowej 0-3 SP. Przez cały miesiąc kwiecień uczniowie wykonywali wiele ciekawych zajęć związanych z promocją zdrowego trybu życia. Każda klasa założyła własny klasowy ogródek, w którym hodowała m. in. szczypiorek i rzeżuchę, które następnie posłużyły do przygotowania zdrowych i smacznych kanapek. Dzieci w czasie trwania Miesiąca Promocji Zdrowia wykonały również przepiękne torby Eko, brały udział w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat promujący zdrowie „Żyję zdrowo” oraz w konkursie plastycznym na maskotkę Szkoły Promującą Zdrowie. Odbyły się także interesujące spotkania z pielęgniarką szkolną na temat higienicznego trybu życia oraz spotkanie z ratownikiem medycznym, który poprowadził zajęcia warsztatowe „Pierwsza pomoc przedmedyczna” podczas których uczniowie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Całość Miesiąca Promocji Zdrowia dopełnił pokaz mody ekologicznej oraz przegląd piosenki o tematyce zdrowotnej.

Tekst: Emilia Łęczkowska

zdrowie1 (87 kB)