Eksperymenty i doświadczenia dla dzieci w klasach 0-3.

Po raz drugi w tym roku szkolnym odbyły się w naszej szkole pokazy naukowe Akademii z Olsztyna - Fizyka dla Smyka. Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów naukowych „Fizyka dla Smyka” są dzieci. W czasie spotkania, pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadzają kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Tym razem pokazy nosiły tytuł „Dźwięk”, dzieci obserwowały jak dźwięk zanika w próżni, brały udział w koncercie na grających rurkach, eksperymentowały z wzmacniaczem dźwięków z … palca, obserwowały burzę w pudełku oraz dowiedział się jak zrobić krótkofalówkę. Młodzi uczestnicy bawili się na tych zajęciach znakomicie.

Tekst: Emilia Łęczkowska

fizyka2_1 (43 kB)