Koncerty muzyczne dla klas 0-3

Przedstawiamy fotorelację z koncertów muzycznych organizowanych przez Agencję Artystyczną Pozytywka z Olsztyna. Muzycy po raz kolejny zawitali do naszej szkoły grając w ostatnim czasie kilka koncertów. Koncert pt. „Piotruś i wilk”- opowiadający o rosyjskim kompozytorze Siergieju Prokofjewiu, który napisał piękną muzykę do starej bajki ludowej, o tym jak mały chłopiec przechytrzył wilka. Kolejny koncert muzyczny jaki mogli wysłuchać nasi uczniowie nosił tytuł „Zaczarowane skrzypce” i opowiadał o złym czarnoksiężniku, który uwielbiał wrzaski o poranku, a jego zabawę zakłóciła wyjątkowo łagodna i harmonijna muzyka dobiegająca z sąsiedniego królestwa. Interesującym i pełnym nowych zaskakujących opowieści okazał się również koncert pod tytułem „Mezalians”, podczas którego poznaliśmy instrumenty takie jak flet i tuba.

Tekst: E. Łęczkowska

koncerty1_1 (43 kB)