„Dzień Niebieski- bezpieczna droga do i ze szkoły z odblaskami”
w SP2 w Malborku

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas 0-3 poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku 21 września br. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Niebieski- bezpieczna droga do i ze szkoły z odblaskami”. W trosce o bezpieczeństwo w tym ważnym dla nas dniu zaprosiliśmy policjantów, którzy spotkali się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego z naszej szkoły. Malborscy policjanci przeprowadzili zajęcia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Spotkanie z policjantem uświadomiło uczniom np. które miejsca przeznaczone do przechodzenia na drugą stronę ulicy są bezpieczne.
Policjanci przypomnieli również dzieciom o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Tekst: Emilia Łęczkowska

niebieski1 (106 kB)