FANTAZJA z sukcesami wokalnymi

Dziewczęta z zespołu wokalnego FANTAZJA w czwartek 8.11.2018r. reprezentowały naszą szkołę w I POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Tym razem solistki zmierzyły się z piosenką o tematyce patriotycznej. Nikola Kuzikowska z klasy 6b wykonała utwór pt. „Gołębi song”. Swoim wykonaniem zachwyciła wszystkich słuchaczy i zdobyła I miejsce. Nadia Rakowska z klasy 6a- zaśpiewała piosenkę pt. ”Ojczyzna”. Swoją interpretacją utworu i dojrzałością wykonania ujęła słuchaczy zdobywając II miejsce. Nadię i Nikolę do konkursu przygotowała pani Iza Tulska- nauczycielka muzyki. Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych wokalnych sukcesów

patriot (1) (45 kB)

patriot (2) (37 kB)

Sobotę 15.12.2018r. dziewczęta z zespołu FANTAZJA spędziły w Sadlinkach, kolędując podczas XIV Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „NASZE BOŻE NARODZENIE”. Pierwsza część festiwalowego dnia to przesłuchania w kategoriach wiekowych. Szkołę Podstawową nr 2 w Malborku w tym roku reprezentowały Nadia Rakowska - klasa 6a i Nikola Kuzikowska- klasa 6b w kategorii 10-12 lat. Natomiast w kategorii 13-16 lat śpiewały Aleksandra Kłos-klasa 7a i Maria Sadowska- klasa 8a.
Nadia, Nikola, Ola i Marysia- mimo dolegliwości gardłowych zaprezentowały się ZNAKOMICIE! A poziom wokalnego przygotowania JURY doceniło przyznając miejsce 3 każdej z dziewcząt. Dziewczęta i pani Iza Tulska odebrała z rąk JURY gratulacje wysokiej kultury muzycznej, prezentowanej w każdym roku. W tym konkursie podopieczne pani Izabeli Tulskiej biorą nieprzerwanie udział od kilkunastu lat, zmieniają się tylko kolejne roczniki uczniów. Zawsze tak samo zachwyca organizacja i dbałość o każdy szczegół, a przede wszystkim świąteczna i rodzinna atmosfera.
Tego dnia uczennice razem ze swoimi rodzicami i panią Izabelą Tulską wspólnie kolędują, cieszą się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Tak było i w tym roku. Na scenie odbyło się wspólne kolędowanie uczestników, nauczycieli, rodziców i gości. Jak było radośnie i rodzinnie zobaczcie sami w poniższych zdjęciach.

Tekst: Izabela Tulska

sadlinki 181 (30 kB)