Zajęcia muzyczne w grupie wiekowej 0-3

Grupa wiekowa 0-3 tak jak w poprzednich latach również w tym roku uczestniczy w comiesięcznych zajęciach muzycznych organizowanych przez Agencją Artystyczną „Pozytywka” z Olsztyna.
W tym roku szkolnym odbyły się już m.in. zajęcia pt. „Idziemy do cyrku”, które przeniosły nas właśnie w to wyjątkowe miejsce, w którym wspaniałe występy potrzebują odpowiedniej oprawy, przede wszystkim muzyki. Zagadnienia muzyczne poruszane podczas spotkania to saksofon, uwertura, muzyka ilustracyjna. Dzieci dowiedziały się również kim był Julius Fucik, który napisał słynny marsz „Wejście gladiatorów”.
Kolejne zajęcia nosiły tytuł „Pan Moniuszko”, gdyż rok 2019 został uchwalony rokiem Stanisława Moniuszki stąd też koncert poświęcony był temu wybitnemu polskiemu kompozytorowi. Uczniowie mieli okazję poznać życiorys tego słynnego Polaka oraz usłyszeć jego dzieła. Poznały i utrwaliły określenia takie jak muzyka wokalna, opera i aria.
Ostatnio po raz kolejny do naszej „Dwójeczki ” zawitali cudowni artyści, którzy w związku ze zbliżającymi się świętami w ciekawy sposób opowiedzieli świąteczną opowieść muzyczną pt. „Radosny, zimowy czas”. Jak zwykle w bohaterów opowiadania wcielili się uczniowie z naszej szkoły. Przy dźwiękach kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej i z pomocą uroczego renifera Rudolfa (Bruno Małecki) i małej Mikołajki (Michalina Michalak) uczniowie poznali świąteczne zwyczaje pochodzące z różnych zakątków świata. Poznała dzieci z Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Meksyku, ale przede wszystkim ich zwyczaje związane ze świętami, kolędy, pastorałki, piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Turniej Wiedzy o Muzyce, tym razem przerodził się w mini koncert kolęd gdyż uczestnicy zaśpiewali swoim kolegom i koleżankom swoje ulubione pastorałki i kolędy. Wygrała Daria Banaszewska z klasy 3 a. Tekst: Emilia Łęczkowska

spot_muz1_1 (40 kB)

spot_muz1_2 (35 kB)