Listopadowe działania w klasach 1-3
w ramach MIESIĄCA BEZ PRZEMOCY I AGRESJI

Działania związane z LISTOPADEM MIESIĄCEM BEZ PRZEMOCY I AGRESJI w ramach którego klasy pierwsze uczestniczyły w konkursie plastycznym propagującym kulturalne i grzeczne zachowanie. Zwycięzcą została uczennica klasy 1b- Adrianna Lichota.
Klasy drugie wzięły udział w konkursie literackim „Rymowanka na temat życzliwości, kultury lub tolerancji”, zwycięzcami zostali Anna Dąbrowska z klasy 2a, Lena Łoś z klasy 2b oraz Dominik Topolewski z klasy 2c.
Natomiast klasy trzecie miały trudniejsze zadanie gdyż musiały stworzyć komiks na temat życzliwości lub tolerancji, nagrody otrzymali Igor Świgowski uczeń klasy 3a oraz Zuzanna Krupińska z klasy 3b.
W listopadzie pod kierunkiem wychowawców oglądaliśmy Teatrzyk Bombonierka „Każdy jest inny”, tworzyliśmy wspólnie „Alfabet Tolerancji” oraz „Łańcuchy życzliwości. Oprócz tego na odrysowanych kolorowych dłoniach uczniowie wypisywali lub rysowali swoje zainteresowania, to co najbardziej lubią ponieważ każdy z nas jest inni niż wszyscy, wyjątkowy i niepowtarzalny. Prace uczniów stworzyły jeden wspólny barwny obraz. Dzieci odwiedziły „stragan życzliwości”, na którym za trzy uśmiechy i dobry uczynek jakim się pochwalili otrzymywali cukierka. Uczyliśmy się również tematycznych piosenek o misiach z okazji Dnia Misia oraz piosenki o prawach dziecka, które zostały zaprezentowanie podczas apelu.
Uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły swoje misie. W każdej klasie odbył się „Plebiscyt życzliwości” czyli wybór najżyczliwszego ucznia. Zwycięzcami zostali: Laura Jażdżewska z oddziału przedszkolnego, Natasza Nizioł (1a), Weronika Solarewicz (1b), Julian Ortman (1c), Dawid Dębowski (2a), Lena Łoś (2b), Anna Goncz (2c) oraz Katarzyna Usiądek (3a) i Michalina Michalak (3b).
Braliśmy udział w licznych zbiórkach m.in. w ogólnopolskiej zbiórce przyborów szkolnych dla szkoły misyjnej w Peru, która uległa powodzi, udział w szkolnej zbiórce karmy dla zwierząt w potrzebie, w świątecznej zbiórce darów dla osób bezdomnych, podopiecznych Stowarzyszenia św. Faustyny „Fides”. Uczestniczyliśmy także w Teatrach profilaktycznych w ramach XVIII Powiatowego Konkursu Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem „W wirtualnej sieci”.
Całość działań związanych z Listopadem Miesiącem bez Przemocy i Agresji zorganizowała Emilia Łęczkowska i Maria Waniewska.

Tekst: E. Łęczkowska

tolerancja_1 (41 kB)