Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!

20 września 2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści mieli swój wielki dzień- zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku. Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Emilią Łęczkowską przygotowali dla najmłodszych uczniów szkoły przedstawienie przenosząc ich do pięciu Krain: Krainy Pracy, Krainy Miłości, Krainy Mądrości, Krainy Tańca i Krainy Śpiewu, gdzie pierwszoklasiści spotkali się z Księżniczką, Kotem w butach, Krasnalem, Kopciuszkiem oraz Śnieżynką. Uczniowie klas pierwszych musieli wykonywać różne zadania aby odczarować zaklęcie Złej Wróżki. W odświętnej atmosferze w obecności zaproszonych gości, rodziców, starszych kolegów i koleżanek, Dyrekcji oraz nauczycieli, uczniowie klas pierwszych z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowadniali, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.
Podniosłym momentem podczas uroczystości było pasowanie na ucznia oraz złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły. Pierwszoklasistów w poczet uczniów przyjęła Pani Dyrektor Krystyna Prokopowicz, która dokonała długo oczekiwanego pasowania. Na zakończenie uroczystości życzenia dla uczniów złożył Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski, Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Malborku Krzysztof Borkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Zemlik.
Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczanie upominków przygotowanych przez sponsorów: Radę Rodziców SP nr 2, Centrum Papiernicze Barometr, Kawiarnię „Po lodzie”, Restaurację McDonald’s oraz P.P.H. Rarytas J. i R. Markowscy. Niespodzianką był również występ wokalny w wykonaniu zespołu „Fantazja” oraz uczniów klasy 2b.
Scenariusz imprezy opracowały i prowadziły Emilia Łęczkowska i Maria Waniewska - opiekunowie grupy wiekowej klas 0-3. Uczniów przygotowały ich wychowawczynie Pani Krystyna Czarnota- klasa 1a, Pani Jolanta Siger -klasa 1b oraz Pani Lidia Ewertowska -klasa 1c.
Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.
Pierwszakom życzymy samych szóstek i wspaniałych lat w naszej szkole. Powodzenia!!!

Tekst: Emilia Łęczkowska

pasowanie_6 (276 kB)