logo (39 kB)

Nasza szkoła, w ostatnim tygodniu przed 1 listopada 2019 r. wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.
W ramach tej akcji uczniowie klasy 2b oraz 2c gościli Panią Annę Kozłowską - emerytowaną nauczycielkę i lokalną bohaterkę, która chciała przybliżyć dzieciom jak w szkole było dawniej.
Klasa 6 c odwiedziła Cmentarz Wojenny Wspólnoty Brytyjskiej. Uczniowie poznali historię cmentarza oraz zapalili znicze, aby upamiętnić poległych żołnierzy.
Klasy 7b i 7c zapaliły znicze przy pomniku Żołnierzy Wyklętych oraz na cmentarzu na ulicy Jagiellońskiej.
Uczniowie z naszej szkoły z 2 Malborskiej Drużyny Harcerskiej "Watra" w ramach akcji MEN "Szkoła Pamięta" byli na grobach instruktorów harcerskich.
Klasa 5 b udała się na Cmentarz w Kałdowie gdzie odwiedziła grób generała Stanisława Taczaka. Znicze zapaliła także przy pomniku Żołnierzy Wyklętych i tablicy poświęconej zmarłym mieszkańcom Malborka.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/SUSP2Mk/

szkola pam1_1 (60 kB)