SP2Malbork

KOMUNIKATY

Ludek Informator

Przystąpiliśmy do Projektu UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka".

W 2019 roku obchodzimy 30. rocznicę uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencja o prawach dziecka. Edukacja o prawach dziecka, to niezwykle istotny element całego procesu kształcenia. Stanowi podstawę budowania otwartego na świat społeczeństwa obywatelskiego, dając dzieciom wiedzę i umiejętności korzystania z przysługujących im praw. Jest też istotnym czynnikiem kształtującym postawy młodych ludzi, ich system wartości, a w konsekwencji wpływa także na klimat szkoły. Świadome swoich praw dzieci wiedzą, gdzie w razie potrzeby udać się po pomoc i jak zareagować, gdy czują, że ich lub ich rówieśników prawa są naruszane. unicef (9 kB)

logo_prawa_dziecka (31 kB) Cele projektu:

 • zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji w prawach dziecka
 • zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka
 • uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu
 • kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego
 • zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie idei praw dziecka
 • wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności

 • Dodano: 04.04.2019

  Ludek Informator

  Drodzy rodzice i uczniowie.
  W bieżącym roku szkolnym (2015/2016) nasza biblioteka zapewnia możliwość wypożyczenia wszystkim uczniom, książek na okres wakacji.
  Jeśli jesteście zainteresowani proszę zgłosić się do biblioteki w celu zamówienia wybranych pozycji.
  Wszystkie książki będzie można wypożyczać w ostatnim tygodniu roku szkolnego.
  Serdecznie zapraszam.
  Joanna Okońska nauczyciel - bibliotekarz
  Ludek Informator

  Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

  We wrześniu 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku rozpoczęła się realizacja polsko-szwajcarskiego programu prozdrowotnego. Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci w celu zapobiegania rozwojowi nadwagi i otyłości.
  Idea projektu zakłada, że w szkole cała społeczność – nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły – podejmują wspólne działania w celu poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia.
  W Polsce wśród dzieci i młodzieży narasta epidemia otyłości. Widoczny jest spadek aktywności fizycznej. Musimy i chcemy to zmienić! Zapraszamy rodziców do współpracy i wspierania nas w działaniach.

  Przeczytaj więcej:
  Ulotka 1, Ulotka 2, Ulotka 3 (.pdf)
  Wyniki ankiety nt. zdrowego stylu życia uczniów (.pdf)
  Żywienie przy zwiększonej aktywności (.pdf)


  Ludek Informator

  W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę

  Od sześciu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Wiedzą oni, że mówienie dobrą polszczyzną stało się nie tylko pięknym nawykiem, ale także pewnego rodzaju modą.
  W związku z tym, że uczniowie biorący udział w ubiegłorocznym konkursie uzyskali w skali staninowej poziomy: najwyższy, bardzo wysoki i wysoki, szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci spersonalizowanego logo od organizatorów konkursu, które przedstawiamy poniżej.

  Dyrektor Konkursu Pan Andrzej Michalski przesłał serdeczne życzenia i gratulacje:
  cyt. „Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Szczególnie dziękujemy nauczycielom języka polskiego i nauczania zintegrowanego za pasję nauczania języka ojczystego!”


  Ludek Informator
  Zgłoszenie szkoły do "KLUBU Szkół UNICEF"


  Ludek Informator

  Drugi rok działań w celu uzyskania wojewódzkiego certyfikatu „Szkoły promującej zdrowie”

  W roku szkolnym 2006/2007 zgłosiliśmy do wojewódzkiego koordynatora sieci Szkół Promujących Zdrowie chęć przystąpienia do projektu. Po okresie przygotowawczym Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku jesienią 2007r. została przyjęta do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
  W roku szkolnym 2008/2009 rozpoczęliśmy drugi rok działań w celu uzyskania wojewódzkiego certyfikatu „Szkoły promującej zdrowie”. Zespół nauczycieli opracował plan pracy na I semestr roku szkolnego. Zespół uczniów w składzie: Sandra Urban, Ania Barwińska, Malwina Kiełb będą wspomagać działania nauczycieli i proponować zadania do realizacji. Wszelkie poczynania z zakresu promocji zdrowia są całkowicie popierane przez dyrektora szkoły, panią Krystynę Prokopowicz.
  Czym się różni promocja zdrowia w szkole od szkoły promującej zdrowie?
  Promocja zdrowia w szkole dotyczy działań na rzecz zdrowia wewnątrz szkoły. Szkoła promująca zdrowie ma szerszy zakres. To co się dzieje na rzecz zdrowia wykracza poza jej mury. Jest to współdziałanie z rodzicami i przedstawicielami społeczności lokalnej.  Ludek Informator

  Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie przygotowało projekt edukacyjny pod nazwą „Aktywni z natury”. W roku szkolnym 2008/2009 nasza placówka przystąpiła do tego programu, współpracując ze Starostwem Powiatowym w Malborku.

  Czytaj więcej >>


  Ludek Informator

  Trwają zapisy do kolejnej, VIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa. Po raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie Trenerów Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, którzy weszli w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju. Uczestnicy tegorocznej edycji Turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo - każda z drużyn, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę.

  Czytaj więcej >>
  Ludek Informator

  Jesienią 2007r. nasza szkoła została przyjęta do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
  Czytaj więcej >>  Ludek Informator

   Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii"Szkoła bez przemocy", prowadzonej przez dziewiętnaście dzienników regionalnych przy wsparciu Fundacji Grupy TP. Jednym z głównych jej celów jest przeciwdziałanie narastającej fali przemocy i agresji w polskich szkołach.

  Więcej na temat kampanii na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl


  Ludek Informator

   Nasza szkoła przystąpiła do udziału w VIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej „KOMPUTERY ZA TONERY”.
  Akcja polega na zbiórce odpadów będących problemem współczesnej cywilizacji – zużytych pustych kartridży (opakowania po tuszu) z drukarek komputerowych (atramentowych i laserowych).
  Akcja trwa cały rok szkolny 2007/2008.
  Puste kartridże należy przekazywać do p. Magdaleny Karch (s. 028) lub p. Jolanty Olszewskiej (s. 215).

  WAŻNE!
  Zbieramy puste kartridże z drukarek laserowych firm:
  - Hewlett Packard
  - CANON
  - LEXMARK
  - IBM
  - KYOCERA
  - PANASONIC
  z drukarek atramentowych firm:
  - Hewlett Packard
  - CANON
  - LEXMARK
  Te odpady są niezwykle cenne – nadają się do powtórnego użytku! W Polsce użytkownicy drukarek kupują ok. 4 mln kartridzy rocznie. Po użyciu ok. 10 % z nich trafia powtórnego przetworzenia (recyklingu), pozostałe 3,6 mln ląduje w koszu, a potem na wysypisku. Powstaje góra odpadów zawierających resztki tuszu lub tonera drukarskiego i obudowy plastikowe.


  Wróć na początek