Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Baza wiedzy i umiejętności

Baza wiedzy i umiejętności

W gronie nauczycieli naszej szkoły wybraliśmy dla Was, drodzy uczniowie, przydatne w nauce strony internetowe i aplikacje. Warto z nich skorzystać, bo urozmaicają i ułatwiają naukę oraz są świetnym sposobem na nadrobienie i powtórzenie wiadomości. Korzystajcie!

 

Język polski, matematyka, język angielski:

https://eduzabawy.com/ - quizy z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego dla najmłodszych, aż do 8 klasy, karty pracy dla przedszkolaków i klas 1-3, generatory dyplomów, zakładek i innych "przydasiów".

 

Język polski:

https://pisupisu.pl/ - powtórzenie wiadomości z języka polskiego z podziałem na klasy i tematy: nauka pisania, ortografia, gramatyka, części mowy, lektury i wiele innych. Nauka w formie quizów, i materiałów do wydrukowania.

https://dyktanda.online/ - ćwiczenia ortografii w postaci wirtualnych dyktand, quizów i krzyżówek. W wyszukiwaniu można uwzględnić poziom trudności z uwzględnieniem klasy i ćwiczonych reguł.

https://www.dyktanda.net/ - zbiór wirtualnych dyktand oraz baza wiedzy na temat zasad pisowni.

https://wolnelektury.pl/- portal z lekturami szkolnymi w formatach audiobooków lub książek elektronicznych. Dostępny również w formie aplikacji na telefon.

Wiele lektur szkolnych w formie audiobooków dostępnych jest również w serwisie youtube.

Lekturowo - aplikacja na smartfony z materiałami podsumowującymi lektury szkolne. Idealna do szybkich powtórzeń i przypomnień najważniejszych wydzarzeń i bohaterów. Zawiera również testy wiedzy do samodzielnego zrobienia.

 

Matematyka:

https://szaloneliczby.pl/ - matematyka z podziałem na klasy i działy. Krótkie podsumowania wszystkiego, co zawiera program nauczania. Materiał można utrwalić poprzez zadania otwarte, quizy i wirtualne sprawdziany.

https://www.matzoo.pl/- quizy do utrwalania matematyki z podziałem na klasy i działy.

 

Matematyka, fizyka, chemia i biologia:

https://pistacja.tv/ - darmowe wideolekcje z matematyki, fizyki, chemii i biologii. Materiały z podziałem na przedmioty, grupy klas IV-VI i VII-VIII oraz tematy. Dostępny również specjalny dział na egzamin ósmoklasisty.

 

Język angielski:

Lingos - to aplikacja na telefon do nauki słówek i wyrażeń z języka angielskiego (można też korzystać ze strony internetowej), kompatybilna z podstawą programową i podręcznikami wydawnictwa Pearson (korzystają z nich nasze klasy 4-7 ). Do aplikacji dodaje ucznia nauczyciel, który przydziela bazę słówek oraz sprawdza postępy.

https://www.ang.pl/ - strona do nauki i ćwiczenia gramatyki oraz słownictwa z języka angielskiego. Duża baza wiedzy oraz ćwiczenia w formie testów on-line.

Duolingo - aplikacja na telefon (dostępne też jako strona przeglądarkowa na komputerze) do utrwalania słówek, zwrotów i gramatyki z angielskiego. Każdy uczy się swoim tempem. Nie jest połączona z programem nauczania, ale pomaga w opanowaniu języka angielskiego.

 

Egzamin ósmoklasisty:

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (kliknij) zawiera materiały  powtórkowe do wszystkich przedmiotów z egzaminu ósmoklasisty. Materiał podzielony jest na 8 części, proponowanych do rozwiązania w 8 dni.

 

Polecają: Magdalena Karch, Maciej Kloc, Beata Kownacka, Emilia Łęczkowska, Gabriela Pietrulewicz, Ewa Smardzewska, Katarzyna Steinborn-Mocek

zdjęcie: Sebastian Olszewski

Data dodania: 2023-01-10 14:03:46
Data edycji: 2024-03-04 10:11:42
Ilość wyświetleń: 1325
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej