8a na konferencji ''Doświadczenia budują sukces zawodowy''

14.11.2023, uczniowie klasy 8a pod opieką pani Lidii Krzyżosiak, wzięli udział w konferencji „Doświadczenia budują sukces zawodowy”, organizowanej w ramach Europejskiego Roku Umiejętności. Wydarzenie odbyło się w sali sportowej Technikum nr 3.

Na początku spotkania słowo wstępne wygłosił Dyrektor Technikum Nr 3 w Malborku – pan Jan Stawicki, który przywitał ośmioklasistów. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. O kompetencjach cyfrowych i ich wpływie na dzisiejszą rzeczywistość  opowiedziała pani Joanna Reszka – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. Kwestie związane z transportem w czasach cyfrowej rewolucji omówili Jarosław Buła - Prezes Zarządu Alegre Logistic oraz Radosław Bugowski - Dyrektor Finansowy Alegre Logistic. O stażach zagranicznych  i projektach mobilności zawodowej zrealizowanych przez Technikum Nr 3 w Malborku opowiedziała  koordynator projektów Erasmus+ Joanna Szymańska-Cybulska.

Ciekawym punktem programu były prezentacje uczniów, którzy odbyli staże w Doboss w Granadzie w Hiszpanii. Prezentacje miały tytuł "Gościnność po hiszpańsku – staże w hotelu Puente Reali w Torremolinos" i "Elastyczność w pracy logistyka".

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni obejrzeli film i prezentację "Erasmus+ – szansa na nowe doświadczenia i lepszą przyszłość".

tekst i zdjęcia: Lidia Krzyżosiak

Data dodania: 2023-11-15 13:20:27