Agata Fisson (Czarnota) - nauczycielka we Francji, dziennikarka

Edukacja

Ukończyła Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Krasickiego (rocznik 1997) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku (rocznik 2001).

Jako licealistka została laureatką konkursu „Święto Człowieka”, co dało jej indeks na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwentka politologii i studiów europejskich na Uniwersytecie Gdańskim (2006) oraz anglistyki na francuskiej Sorbonie (2012).

Na poniższym filmie można zobaczyć, jak wygląda uniwersytet w Sorbonie:

Praca i osiągnięcia

Dziennikarka telewizji Polsat („Wydarzenia”, „Ostatnia Instancja”) w latach 2007-2009. Pisała felietony dla portalu na:Temat (zobacz).

W ojczyźnie Moliera od 2009 roku, aktualnie mieszkająca w regionie Szampanii. Nauczycielka języka angielskiego w liceach w Bourges, Paryżu i obecnie Châlons-en-Champagne. Referentka międzynarodowa liceum, odpowiedzialna za współpracę kulturową ze szkołami średnimi za granicą. Organizatorka podroży do Stanów Zjednoczonych (Wirginii) z licealistami oraz autorka projektów współpracy w ramach programu Erasmus+, między innymi z Polską.

Zainteresowania

Podróże (Europa, Stany Zjednoczone, Meksyk, Gwatemala…) i teatr (Opéra de Reims, la Comédie de Reims, Théâtre Mogador Paris, Abbey Theatre Dublin, London Coliseum/West End, Eugene O’Oneill Theatre/Broadway, New York…).

tekst i zdjęcie: materiały nadesłane przez Agatę Fisson

Data dodania: 2023-01-02 09:50:02