Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym

W naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej w Malborku pana Rafała Cielasińskiego, który poprowadził spotkanie edukacyjno – profilaktyczne w ramach pilotażowego projektu edukacyjnego pt. „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2023/2024, a jego adresatami są uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Główny cel tego przedsięwzięcia to przede wszystkim zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat cyberzagrożeń, w tym hejtu internetowego, a także nauka bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

W związku z realizowanym projektem, każdy uczeń spotkania otrzymał upominek w postaci podstawki na smartfona oraz ładowarki USB.

Na koniec spotkania policjant poinformował i zachęcił ósmoklasistów do udziału w konkursie na spot edukacyjny pod hasłem „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie skorzystali z takiej możliwości.

Udziału w konkursie podjęli się: Pola, Bartek, Dominik (I grupa) oraz Rozalka, Florian i Jakub (II grupa), którzy podzielili się na dwie drużyny i pod opieką pedagoga szkolnego Emilii Łęczkowskiej nagrali spot edukacyjny. Montażem filmików w spójną całość zajął się pan Maciej Kloc. Oba spoty edukacyjne zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Trzymajcie kciuki.

Filmy można obejrzeć na naszym szkolnym kanale na YouTube. Kto jeszcze nie zasubskrybował, może zrobić to właśnie teraz (klik)!

Tekst i zdjęcia Emilia Łęczkowska

Data dodania: 2024-03-26 14:59:19