Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami – Retroprogamowanie”

“Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12. Wydarzenie wspierają Ministerstwo Edukacji i Nauki, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE.

Giganci Programowania są innowacyjną szkołą dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w ciągu 7 lat obecności na rynku, z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 000 osób w wieku od 7 do 19 lat. Każde warsztaty są na inny temat i można uczestniczyć w dowolnej ilości wydarzeń.

Warsztaty w Malborku odbędą się w dniach 04 i 05 lutego przy ul. Marii Konopnickiej 4/12. Honorowym patronatem wydarzenie objął Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

Tym razem w trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania oraz poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Dzieci i młodzież będą mogli wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

Środowiska i języki programowania takie jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!

Zapisy na wydarzenie wystartowały 09 stycznia na stronie www.kodujzgigantami.pl .

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.

źródło tekstu: notka prasowa "Koduj z Gigantami"

redakcja: Maciej Kloc

zdjęcie: materiały malborskiego oddziału Gigantów Programowania