Czwartoklasiści przyjęci do grupy wiekowej

Dziś, przy przebojowych dźwiękach i okrzykach z Madagaskaru, klasy 4 zostały symbolicznie przyjęte do grupy wiekowej 4-8. Społeczność szkolna przebrała się w zwariowane stroje i zanurzyła się w otchłanie szaleństwa króla Juliana, lwa Alexa oraz innych postaci z popularnego filmu. Sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową wyspę.

Uczniowie (oraz ich wychowawcy) mieli okazję zmierzyć się w zabawnych konkurencjach sportowych. Przekonaliśmy się, która klasa szybciej płynie tratwą, a która lepiej sobie radzi na nartach wodnych. W tej konkurencji zmierzyli się też przedstawiciele rady pedagogicznej i samorządu szkolnego. Odkryliśmy specjalistów od limbo oraz rysowania z zasłoniętymi oczami. Uczniowie przypomnieli sobie postacie z Madagaskaru i spróbowali zrobić ich podobizny z balonów.

Na koniec wszyscy zatańczyli do nieśmiertelnego hitu „Wyginam śmiało ciało”, a gospodarze klas otrzymali certyfikaty potwierdzające przyjęcie czwartoklasistów do grupy wiekowej. Zwieńczeniem całej zabawy był przesłodki i zdrowy poczęstunek owocowy.

tekst: Maciej Kloc

zdjęcia: Daria Banaszewska, Helena Polkowska