Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Damian Kostkowski - sportowiec, piłkarz

Damian Kostkowski - sportowiec, piłkarz

Już jako uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 trenował piłkę nożną w Pomezanii Malbork. W wieku 19 lat został powołany do Pogoni Szczecin, która była wtedy liderem piłkarskiej pierwszej ligi. Potem przez pół roku grał w ekstraklasowej drużynie na Łotwie.

Po powrocie do Polski występował w juniorach Akademii Piłkarskiej Malbork. Po sześciu miesiącach przeszedł do Barykady Tolkmicko, z którą wywalczył awans do 3 ligi. Z kolejną drużyną – Drwęca Nowe Miasto – po 3 latach awansował do 2 ligi.

Spełnieniem marzeń było trafienie do odbudowującego się ówcześnie Widzewa Łódź, który co mecz był wspierany przez 17 tysięcy ludzi i po roku również dostał się do 2 ligi. Później, po jednym sezonie, podobny sukces odniósł w Stali Rzeszów. Kolejny rok w Rzeszowie zakończył się meczem w finale o awans do 1 ligi.

Obecnie, po około 20 latach grania, występuje w Kotwicy Kołobrzeg, z którą w pierwszym roku awansował do 2 ligi. Obecnie klub znajduje się na pierwszym miejscu i walczy o historyczny awans na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy.

 

tekst: Maciej Kloc, na podstawie materiałów przesłanych przez Damiana Kostkowskiego

zdjęcie: materiał nadesłany przez Damiana Kostkowskiego

Data dodania: 2023-03-02 11:00:27
Data edycji: 2023-03-02 11:13:36
Ilość wyświetleń: 298
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej