Dyskoteka Andrzejkowa

Dyskoteka Andrzejkowa za nami.

Po kilku latach wróciła do naszej szkoły tradycja wspólnych zabaw. We wtorek o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej spotkało się 150 osób, które z pewną nieśmiałością tańczyły, podpierały ściany lub w szalonych podskokach niczym małe kucyki przemierzały długości parkietu wydając z siebie dużo różnych dźwięków. Druga godzina dyskoteki ośmieliła wielu tancerzy, którzy, gdy przyszła pora zakończenia zabawy, nie chcieli iść do domu. Uczniowie z samorządu szkolnego zachęcali do wspólnych tańców. Była makarena, belgijka, sufit podłoga oraz wiele innych figur tanecznych. Na parkiecie królował kolor rudy… gdyż rudy się żenił z rudą, która tańczyła jak szalona.

DJ pan Sebastian dwoił się i troił, żeby sprostać wszystkim muzycznym gustom. Wielką robotę wykonała kula disco, za którą dziękujemy Patrycji i Ani. Piękne stroje dyskotekowe przyciągały spojrzenia, królami parkietu okazali się chłopcy z klasy VII. Dziewczęta z IV i V klasy wyróżniały się kolorowymi świecącymi bransoletkami. Były cekiny, fryzury i perfumy. Cztery dobre wróżki z Rady Rodziców wyglądały przepięknie. Lemoniada owocowa pana Piotra skradła show. Eliksiry Andrzejkowe pani Oli znikały w mgnieniu oka. Ciasto Igora rozpłynęło się nie wiadomo kiedy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik wróżb. Można było dowiedzieć się, jaka świetlana przyszłość zawodowa czeka za rogiem, a także wylosować kandydata na damę lub kawalera serca. Okazało się, że wiele dziewczyn może liczyć na spotkanie z tajemniczym Kubą w przyszłości. Wielu osobom przypadła do gustu aura tajemniczości spowodowana przez ścieląca się na podłodze mgłę.

Dyskoteka była krótka, ale apetyt na wspólne tańce został rozbudzony. W kuluarach mówi się już o balu karnawałowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dyskoteki, także obsłudze z naszej szkoły, za pomoc, wparcie i posprzątanie dyskotekowych pozostałości.

Tekst i zdjęcia : Lidia Krzyżosiak

Data dodania: 2022-11-29 21:34:38