Dzień dinozaura

Które dziecko nie uwielbia dinozaurów? Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych można znaleźć nieformalne święto -Dzień Dinozaura przypadający na 26 lutego. Dinozaury kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Święto te obchodzimy w celu rozbudzenia ciekawości i zainteresowania dzieci fascynującym światem dinozaurów. Podczas obchodów Dnia Dinozaura dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały film o dinozaurach, wykonywały różne zadania o tych ciekawych prehistorycznych stworzeniach,pozowały w fotobudce a na koniec wykonały opaski na głowę z motywem dinozaurów. Świętowanie Dnia Dinozaura przyniosło dzieciom wiele radości i umożliwiło połączenie nauki z zabawą.

Tekst i zdjęcia Beata Barcikowska-Kmieć

Data dodania: 2024-02-28 07:04:29