Dzień Edukacji Narodowej

Dziś obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystym apelu samorząd uczniowski, przy pomocy pań Jolanty Bożek i Małgorzaty Woźniak, przedstawił przygotowane wcześniej niespodzianki. Życzenia złożyli przewodnicząca samorządu Pola Dzierwa oraz zastępcy przewodniczącej Kinga Zielińska i Jacek Nowak. W imieniu pracowników szkoły kwiaty odebrała pani dyrektor, a każdy nauczyciel dostał okolicznościowy znaczek i słodki poczęstunek. Wystąpili również uczniowie klasy 3b, przygotowani przez wychowawczynię Justynę Zaborowską.

Szymon Jankowski i Igor Świgowski, pod opieką pani Katarzyny Orszykowskiej, przedstawili prezentację na okoliczność 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej. Organ ten, założony 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, był pierwszą władzą oświatową w Polsce i całej Europie.

Zespół wokalny „Fantazja” pod kierownictwem pani Izabeli Tulskiej, zaśpiewał okolicznościową piosenkę, a pani Diana Sokołowska wraz z chętnymi uczniami przedstawili wesołą scenkę o szkole. Dla już odkrytych talentów była to okazja do potwierdzenia swojego kunsztu, a pozostali dali się poznać z bardzo profesjonalnej strony.

Dołączamy się do życzeń, które składamy wszystkim pracownikom oświaty: nauczycielom, wychowawcom, specjalistom, pracownikom administracji i obsługi, paniom sprzątającym, paniom kucharkom, panom konserwatorm oraz wszystkim, którzy mają szkołę w sercu. To dzięki wam możemy uczęszczać do wesołej i po prostu fajnej szkoły. Rodzicom i uczniom życzymy jak najpiękniejszych przygód szkolnych i na przyszłość samych dobrych wspomnień. Emerytom dziękujemy za ogrom pracy, który niejednokrotnie wciąż widać i który wciąż pamiętamy.

Wszystkiego najlepszego!

tekst: Maciej Kloc