Dzień kobiet w naszej Szkole

Niech się to niesie na cały kraj, dziś dla Pań wszystkiego

NAJ, NAJ, NAJ…

W Dniu Kobiet chłopcy z Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim Paniom w naszej szkole najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli piękne wiosenne tulipany.

Pomysłodawcy konkursu na najsympatyczniejszą dziewczynę, chłopcy z klasy 8c, przeprowadzili wybory, których wyniki poznamy wkrótce. Każda kobieta, dziewczyna i dziewczynka mogła narysować swoją podobiznę na wielkoformatowym plakacie.

Uczennice z koła historycznego bardzo mocno wspierane przez koleżanki z klasy 5a przygotowały edukacyjną zabawę pod hasłem Aleja wielkich Polek. Na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać wiele słynnych kobiet z przeszłości, miedzy innymi Aleksandrę Piłsudską, Janinę Lewandowską, 'Inkę', Krystynę Skarbek, Irenę Sendlerową, Marię Konopnicką, Halinę Konopacką, Królową Jadwigę, Tamarę Łempicką, a także postacie współcześnie żyjące: Igę Świątek czy ulubienicę wszystkich Marylę Rodowicz. Pojawiło się kilka pań o których nikt wcześniej nie słyszał. Zainteresowanie zabawą było spore. Ku radości organizatorów do poszukiwań przystąpili uczniowie z klas 4, 5 i 6. Każdy uczestnik został nagrodzony oceną z historii.

W poszczególnych klasach chłopcy złożyli paniom nauczycielkom i koleżankom życzenia. Były kwiaty, słodycze i miłe niespodzianki.

Grupa wiekowa 1-3 zachwyciła fantastycznymi strojami z lat 70. Uczniowie z klas ósmych oglądali prezentacje i rozwiązywali quizy o znanych kobietach, a także dzielili się informacjami o ciekawych książkach i filmach dotyczących kobiet.

Dzień przebiegł w wesołej atmosferze, a spacer Aleją słynnych kobiet zaowocował nowymi znajomościami i pogłębieniem zasobów wiedzy.

Wszystkim organizatorom Dnia Kobiet w naszej szkole serdecznie dziękujemy.

Lidia Krzyżosiak - opiekun samorządu i nauczycielka historii

Data dodania: 2023-03-09 06:29:37