Dzień Popcornu w Świetlicy

19 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Popcornu. Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy również włączyły się w obchody. Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z historią popcornu, dowiedzieli się co oznacza słowo popcorn, jak powstaje oraz jakie ma właściwości odżywcze. Duża atrakcją tego dnia była prawdziwa maszynka, dzięki której powstaje ten "puchaty przysmak". Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną - kolbę kukurydzy z wykorzystaniem popcornu. Przekąska ta towarzyszy nam na co dzień i najlepiej smakuje podczas oglądania filmów w kinie lub w domu. Tego dnia dzieci otrzymały bilety na seans w naszym swietlicowym kinie, które zostały wymienione na popcorn. To był dzień pełen radości, zabawy i śmiechu.

Tekst i zdjęcia Małgorzata Gutowska-Janiuk

Data dodania: 2024-01-18 21:09:22