Dzień życzliwości i pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa : proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry , miłego dnia, a także jak cudowna i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu. Można było zabrać ze sobą miłe słowo i przekazać je osobie, której chcieliśmy sprawić przyjemność. Sympatyczną i słodką atmosferę zapewniły nam klasy 0-3 organizując kawiarenkę. Pyszności nie brakowało i każdy znalazł tu coś dla siebie. Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Okazanie serdeczności i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.

Tekst: Anna Osipiak

Zdjęcia: Anna Osipiak, Beata Barcikowska- Kmieć, Justyna Zaborowska