Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów.

W naszej szkole tradycją jest obchodzenie tego dnia. W tym roku, z tej okazji nauczycielki języka angielskiego: Anna Linkner-Suska oraz Paulina Czapska przygotowały dla wszystkich uczniów klas 4-8 zestaw zadań do wykonania. Podczas dużych przerw uczniowie pobierali karty z zadaniami z przygotowanego na ten cel stanowiska, odpowiadali na pytania i oddali je do sprawdzenia. Poprawnie rozwiązane karty zostaną nagrodzone ocenami oraz nagrodami-wspomagaczami do wykorzystania podczas sprawdzianów z języka angielskiego. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a uczniom klasy 8a i 7a za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Tekst: Anna Linkner-Suska

Zdjęcia: Maria Bławat, kl. 7a