Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu wojewódzkim. - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

Uczniowie naszej szkoÅ‚y po wczeÅ›niejszych eliminacjach wystartowali w finale Ogólnopolskiego Turnieju BezpieczeÅ„stwa Ruchu Drogowego na szczeblu wojewódzkim.

Tegoroczny finał odbył się 20 maja 2023 r. w przepięknej kaszubskiej miejscowości Szopa.

To już kolejny rok w którym nasza ekipa awansowaÅ‚a do finaÅ‚u  województwa pomorskiego, w którym startowaÅ‚o 25 drużyn . Fakt ten Å›wiadczy o wysokich umiejÄ™tnoÅ›ciach i wiedzy naszej mÅ‚odzieży zwiÄ…zanej z bezpieczeÅ„stwem w ruchu drogowym.

Uczniowie naszej szkoły startowali w składzie Marysia Bławat, Amelia Laskowska, Grzegorz Sulencki, Filip Rakowski i Szymon Jankowski, zajmując ostatecznie drużynowo 9 miejsce.

Jak zwykle wszyscy startujÄ…cy musieli siÄ™ wykazać biegÅ‚oÅ›ciÄ… w rozwiÄ…zywaniu testów, dotyczÄ…cych przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonaniem rowerowego toru przeszkód i poruszania siÄ™ w miasteczku ruchu drogowego.

Tekst i zdjęcia Andrzej Lewandowski

Data dodania: 2023-05-28 19:07:12