Finały Konkursów Historycznych

Jesteśmy po finałach Wojewódzkiego Konkursu o Żołnierzach Niezłomnych w Muzeum II Wojny Światowej oraz Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Sierpień 80.

Pierwszy z nich był konkursem drużynowym. Z naszej szkoły były dwa zespoły - z klasy  6a oraz drugi mieszany z klas  7a i 5a . Konkurencja była duża , ponad 30 zespołów z całego województwa. Zadaniem było rozpoznanie postaci żołnierzy niezłomnych z fotografii oraz opisów biograficznych . Nasi reprezentanci uzyskali dobre wyniki. W tym konkursie braliśmy udział po raz pierwszy .

Drugi konkurs dotyczył historii  Sierpnia 80. Było to już XIV konkurs tego rodzaju , tematy zmieniają się cyklicznie . W poprzednich latach nasi uczniowie kilkakrotnie wygrywali te konkursy , bywali laureatami lub finalistami. Trzy osoby z naszej szkoły przeszły pomyślnie etap szkolny a następnie rejonowy docierając do etapu wojewódzkiego, odbywającego się w Sali PHP Stoczni Gdańskiej. Organizatorzy podkreślali ,że poziom był wysoki i nieraz trzeba było brać pod uwagę etap rejonowy . Wszyscy uczestnicy jak również nauczyciele otrzymali nagrody.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Orszykowska

Data dodania: 2024-03-08 11:05:51