Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Nasza wspaniała szkoła po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To właśnie dzisiaj 29 stycznia 2023 roku w ostatni dzień ferii odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Malborski sztab WOŚP przygotował szereg wydarzeń, w których można było wspierać tegoroczną akcję. Tym razem WOŚP gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!".

Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariatu Mitra: Zuzanna Froncek, Kinga Grądzka, Adrian Dębowski, Julian Piekarski, Pola Dzierwa i Krzysztof Promiński od godziny 15:00 do godziny 19:00 dzielnie wspierali WOŚP przy naszym stoisku z biżuterią. Stoisko powstało dzięki rodzicom, uczniom oraz nauczycielom naszej wspaniałej szkoły, którzy ochoczo przynosili biżuterię na cel charytatywny. Jeszcze dziś otrzymaliśmy biżuterię w postaci bransoletek wykonaną z prawdziwych kamieni, którą przekazała pani Alicja Sikorska. Biżuteria pani Alicji cieszyła się największym powodzeniem i sprzedawała się tak szybko jak ciepłe bułeczki. To właśnie w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1 na auli odbyły się dziś występy artystyczne, kawiarenka pod aniołami,

główne licytacje, stoiska szkolne i firmowe których wspólnym celem było wspieranie WOŚP. Również uczniowie naszego szkolnego zespołu wokalnego "Fantazja" pod opieką pani Izabeli Tulskiej przygotowali występy artystyczne, które umilały wszystkim czas. Kornelia Lewandowska wykonała utwór "Jam jest dudka", Adrian Dębowski przygotował utwór "Cicho, cicho pastuszkowie", a cały zespół Fantazja zaśpiewał piosenkę "Nowy rok, hop!". Ogromne podziękowania dla firmy poligraficznej "Brapol", która nieustannie zaskakuje nas swoją inicjatywą i chęcią pomocy i również tym razem firma przygotowała dla nas wspaniały baner, który mogliśmy podziwiać podczas 31.Finału WOŚP. Dziękujemy również wszystkim rodzicom z naszej szkoły, którzy bezinteresownie dostarczali pyszne ciasta na stoisko kawiarenki. Koordynatorem stoiska z biżuterią była pani Emilia Łęczkowska i pani Małgorzata Gutowska Janiuk przy współpracy z panią Justyną Zaborowską.

Tekst Emilia Łęczkowska.

Zdjęcia Emilia Łęczkowska, Małgorzata Gutowska Janiuk, Justyna Zaborowska.

Data dodania: 2023-01-29 21:09:41
Data edycji: 2023-01-29 21:11:59