Grand Prix Sztumu w tenisie stołowym

Uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, brali udział turniejach tenisa stołowego o Grand Prix Sztumu. W sumie, w tym roku szkolnym, odbyło się siedem turniejów. Rozgrywki  rozpoczęły się w październiku, a zakończyły w kwietniu. Tym razem rywalizacja odbywała się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Gościszewie i w Czerninie. Ostatni turniej tenisa stołowego w sezonie 2023-2024 kończący rywalizację o Grand Prix Sztumu odbył się 13 kwietnia w Czerninie. Emocji w tym turnieju nie brakowało. W kategorii chłopców 2009 – 2010 o miejsce drugie zacięty pojedynek stoczył Szymon Jankowski z zawodnikiem z Czernina, niestety Szymon przegrał ten pojedynek. W rezultacie ten wynik miał wpływ na ostateczną klasyfikację. Po zsumowaniu wywalczonych punktów ze wszystkich turniejów Szymon Jankowski wywalczył III miejsce w  Grand Prix Sztumu. Do drugiego miejsca zabrakło mu zaledwie jednego punktu. Bardzo dobrze wypadli, również, Michał Olszewski ( VII miejsce) i Kamil Kłosowski ( IX miejsce). Kamil wziął udział w 4 turniejach, dlatego też ten wynik nie odzwierciedla jego możliwości. „Rozkręcał się” z turnieju na turniej, więc szkoda, że już rywalizacja się zakończyła… W kategorii dziewcząt 2009 -2010 bardzo dobre występy w Grad Prix Sztumu zaliczyła Pola Dzierwa i w ostatecznej klasyfikacji zajęła II miejsce. Świetnie wypadł również Bartosz Orliński, najmłodszy w gronie startujących w kategorii chłopców rocznik 2011 i mł., rywalizując z zawodnikami o dwa lata starszymi od siebie potrafił stawać na podium w turniejach, a w generalnej klasyfikacji zajął IV miejsce, przegrywając III miejsce dwoma punktami.  W dwóch ostatnich turniejach wzięła udział Małgorzata Godlewska, która grała w kategorii dziewcząt rocznik 2011 i mł.

Gratuluję uczniom i bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie !!!!

Tekst i zdjęcia Jolanta Bożek

Data dodania: 2024-04-18 07:19:23