Kolejne literki w akcji

Listopadowe zadania najwyższy czas zakończyć! Tym razem „Literki w Akcji” dotyczyły utrwalania liter : j, r, w. W zadaniu projektowym nr 2 uczniowie poznali alternatywną metodę komunikowania się, dotyczącą osób niewidomych, podstawowe zasady pisma wypukłego Braille’a, dowiedzieli się, jak poszczególne punkty w systemie odpowiadają utrwalanym literom. Korzystając z wytłaczanki po jajkach i kasztanów układali wylosowane litery. Wbrew pozorom, nie było to takie proste i zdarzały się pomyłki.

Wstępem do ostatniego zadania było przyniesienie przedmiotów rozpoczynających się podanymi literami. Była to baza do dalszych działań. Każdy mógł zaaranżować otoczenie wyeksponowania wybranego przedmiotu korzystając z bibuły, skrawków materiału i foli bąbelkowej. Chętni stawali się małymi fotografami i wykonywali zdjęcie rówieśnikom z klasy. Oprócz wartości edukacyjnej, uczniowie mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność i umiejętności cyfrowe.

W poniższym linku można obejrzeć prezentację z zajęć.

Prezentacja z zajęć

Tekst i zdjęcia Magdalena Karch