Konkurs - Lampion świętego Marcina

UWAGA !!!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 z do udziału w szkolnym Konkursie  na najpiękniejszy „Lampion św. Marcina” - Martinslaterne

Dzień Świętego Marcina, to święto obchodzone w Niemczech, z długą tradycją, podczas którego organizowane są dla dzieci uroczyste pochody               z lampionami – laterankami ulicami miast i miasteczek. Na czele pochodu, niekiedy w towarzystwie orkiestry jedzie na koniu Święty Marcin.

Zasady konkursu:

Technika i wielkość lampionu – dowolna. W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały naturalne i sztuczne (papier, folia, drewno, metal, glina i itp.) Wskazane jest ze względów bezpieczeństwa, żeby lampion świecił sztucznym światłem. Do pomocy młodszym dzieciom zachęcamy rodziców, starsze rodzeństwo, czy dziadków.

Termin wykonania pracy – 7 listopada b.r. (poniedziałek)

Gotowe prace należy przynieść do p. Izabeli Przybysz lub p. Lidii Krzyżosiak (gabinet 107 lub 113).

Kryteria oceny:

• zgodność prac z tematem;
  • jakość i estetyka wykonania;
  • indywidualne podejście do tematu;
  • pomysłowość, oryginalność pomysłu;
  • walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, estetyka wykonania;
  • samodzielność wykonania;
  • umiejętne zastosowanie wybranej techniki

Fundatorem nagród jest:

Bank Spółdzielczy w Malborku