Kreatywna lekcja historii w rocznicę stanu wojennego

W 42 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, w szkole pojawiły się plakaty nawiązujące do tamtych czasów. W telewizorze był tylko Jaruzelski.

Pojawił się też sklep rodem z PRLu. Ponoć rzucili kiełbasę, więc ustawiła się spora kolejka uczniów z klasy 4b. Niestety, jak to wtedy bywało, kartki uprawniały do różnorodnych zakupów, ale na sklepowych półkach królował szary papier toaletowy i ocet. Zaopatrzenie i tak było dość dobre, bo sklepowa miała nawet słoik musztardy, oranżadę i pomarańczę spod lady, ale co z tego, skoro nikt nie miał na to kartki?

Uczniowie uczestniczyli w kreatywnej lekcji historii zorganizowanej przez panią Lidię Krzyżosiak. Wcielili się w szarych obywateli, staczy, matkę z dzieckiem, milicjanta i oczywiście wszechmocą sklepową. Nikt nic nie kupił.

tekst: Maciej Kloc

zdjęcia: Lidia Krzyżosiak, Maciej Kloc