Kreatywni fryzjerzy w klasie 3b

4 grudnia sala klasy 3b zamieniła się w salon fryzjerski. Wszystko dzięki wizycie w naszej szkole nauczycielek p. Wioletty Szuder i p. Dominiki Motylewskiej oraz uczniów Szkoły Branżowej z Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, którzy w ramach projektu edukacyjnego "Kreatywni fryzjerzy” propagowali higienę skóry głowy i pielęgnacji włosów oraz uświadamiali uczniów o zagrożeniach chorobami pasożytniczymi.

Chcąc zaprezentować swoje umiejętności adepci fryzjerstwa zaplatali dziewczynkom warkoczyki oraz malowali chłopcom włosy według ich pomysłów. Na pamiątkę wykonaliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcia. Jako zakończenie projektu został ogłoszony konkurs plastyczny ” Higiena-moje wyobrażenie o zdrowych włosach”. Już niedługo zobaczymy się ponownie podczas roztrzygniecia konkursu. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Tekst i zdjęcia Justyna Zaborowska

Data dodania: 2023-12-06 20:04:02