Książka wydana przez nauczyciela SP2

Właśnie ukazała się książka „Skrypt logopedyczny z obrazkowym formularzem do badania mowy kontrolowanej”, będąca efektem innowacji dydaktycznej przeprowadzonej w naszej szkole. Jest to moja czwarta praca, którą opublikowało Wydawnictwo Harmonia.

Tym razem głównymi odbiorcami są logopedzi, studenci logopedii oraz nauczyciele chcący pogłębić swoją wiedzę z zakresu logopedii. Zawiera zbiór najważniejszych informacji dotyczących organizacji diagnozy i terapii logopedycznej, a także formularz obrazkowy do badania mowy kontrolowanej.

„Skrypt logopedyczny” powstał dzięki pracy z naszymi uczniami, którzy byli pierwszymi testerami tej pomocy dydaktycznej oraz dostarczyli wiele cennych danych do badań. Część teoretyczna książki w przeważającej mierze została opracowana na podstawie doświadczenia w pracy logopedy w SP2.

Autorką obrazków z formularza do badania mowy kontrolowanej jest moja żona Joanna. W książce można znaleźć też zdjęcia, do których pozowała moja córka Małgosia.

Maciej Kloc

grafika: materiały Wydawnictwa Harmonia