Małgorzata Zemlik (Półtorak) – Prezes Zarządu MZK w Malborku

Ukończyła Szkołę Podstawową nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Henryk Sienkiewicza w Malborku. Edukację kontynuowała w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie na Wydziale Administracji oraz na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Prawa i Administracji. Następnie ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzani i Marketingu w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdańsku oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Zarządzania.

Całe życie zawodowe (od 1992 roku) związana z Miejskim Zakładem Komunikacji w Malborku. Pracowała jako referent ds. administracyjno-gospodarczych, księgowa oraz specjalista ds. marketingu. W 2008 roku została Wiceprezesem Zarządu oraz Głównym Księgowym, a w 2011 objęła stanowisko Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

„Staram się zapewnić mieszkańcom miasta Malborka komfortowe warunki podróżowania komunikacją miejską. Ostatnim dużym projektem jest elektryfikacja komunikacji miejskiej. Docelowo wszystkie autobusy w naszym mieście będą napędzane energią elektryczną.”

tekst: Maciej Kloc

źródło tekstu i zdjęcia: materiały nadesłane przez Małgorzatę Zemlik