Mały Mistrz

Główną ideą Programu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

Celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

• stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci,
  • stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi  i otyłości,
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
  • promocja różnych sportów wśród dzieci,
  • wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Projekt zakłada wyposażenie szkół, które przystąpią do programu w sprzęt sportowy dedykowany najmłodszym uczniom, którzy najczęściej pomijani są w zakupach dokonywanych przez szkoły. Wartość kompletu sprzętu sportowego przekazanego szkołom w 2024 roku wyniesie dla jednej grupy ok. 1.160 zł. Ten specjalny sprzęt ma zachęcić dzieci do sportowania się m.in poprzez atrakcyjny wygląd, miękkość, dostosowanie rozmiaru, itp.

tekst i grafika: https://szs.pl/2024/07/24/program-maly-mistrz-rusza-1-sierpnia-2024/

Data dodania: 2024-09-11 09:35:28
Data edycji: 2024-09-11 09:37:16