Max Kowalski oraz Mateusz Siemiński na Olimpiadzie z Języka Angielskiego

Nasi uczniowie Max Kowalski z kl. 8a oraz Mateusz Siemiński z kl. 8b zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy O Wielkiej Brytanii „Cambridge Challenge”. Do konkursu zorganizowanego przez Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Regent College w Elblągu przystąpiło ponad 1500 uczniów z ponad 160 szkół z województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

5 kwietnia 2023 r Max i Mateusz pojechali do Elbląga, aby wziąć udział w półfinale olimpiady. Wzięło w niej udział 150 finalistów, którzy na etapie szkolnym zdobyli największą liczbę punktów. Do ścisłego finału przeszło tylko 13 uczestników, niestety wśród finalistów zabrakło Maxa i Mateusza. Serdecznie gratulujemy chłopcom dotarcia do półfinału i życzymy dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego.

Tekst Anna Linkner-Suska

Zdjęcie Maciej Rakowski