Michał Ciechowski - dziennikarz

Absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2. W 2012 roku przeprowadził się z Malborka do Torunia, by rozpocząć studia na kierunku DZIENNIKARSTWO na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na drugim roku studiów został zaproszony na staż do lokalnej redakcji dwutygodników „Tylko Toruń”, „Poza Toruń”, „Poza Bydgoszcz” oraz „Gazety Chełmińskiej”. Tam też rozpoczął pracę jako dziennikarz. Realizując materiały społeczno-polityczne, a także kulturalne, przepracował 7 lat. Owocem pracy w dziale kulturalnym był blog www.wywiadozerca.wordpress.pl. Pojawiały się tam wywiady, publikowane wcześniej w gazetach i na ogólnopolskim portalu e-teatr.pl.

W trakcie pracy w Toruniu współpracował m.in. z Centrum Kultury „Dwór Artusa”, gdzie miał przyjemność prowadzić spotkania autorskie, m.in. z aktorką Romą Gąsiorowską.

Od 2019 roku związany z redakcją ogólnopolskiego dwumiesięcznika „Raport Kolejowy” i kwartalnika „Raport Tramwajowy”. Oba magazyny związane są z branżą transportu publicznego (kolej i tramwaje). Swoje teksty i wywiady publikuje na portalu raportkolejowy.pl. Wśród jego rozmówców znaleźli się do tej pory politycy (m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Przedstawiciel Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, Sekretarz Stanu w MFiPR Marcin Horała) czy prezesi największych spółek kolejowych i tramwajowych na świecie (Prezes PKP Intercity, PKP Polskich Linii Kolejowych, PESA Bydgoszcz, NEWAG, tureckiego producenta taboru Bozankaya czy Prezes Kolei Ukraińskich).

Dumnym tata Gabrysi.

"Co do wspomnień ze szkoły – dopiero po latach doceniamy to, ile zrobili dla nas nauczyciele.  Szczególnie wychowawcy, którzy do tej pory są w moim sercu"

źródło tekstu i zdjęcia: materiał nadesłany przez Michała Ciechowskiego

Data dodania: 2022-12-02 12:52:50