Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W naszej szkole w dniach 20-22 lutego był realizowany projekt edukacyjny: “Szanujmy Język Ojczysty”, którego organizatorami były nauczycielki języka polskiego. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie mogli wziąć udział w różnych działaniach, które udowodniały, że polszczyzna nie ma przed nimi tajemnic, a chętni uczniowie przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę i czytali ją podczas przerw.

21 lutego odbył się dla uczniów naszej szkoły apel pt. „Zabawy językiem polskim” Reprezentanci klas 4-8 ochoczo bawili się, odgrywając scenki przedstawiające przysłowia , przedstawiali plakaty ze związkami frazeologicznymi, które wykonali samodzielnie, rozwiązywali quiz dotyczący poprawności językowej i ortograficznej. Na koniec każda klasa otrzymała podziękowania i słodki upominek za uczestnictwo w „Zabawie językiem polskim”. Tytuł „Mistrza nad mistrzami” otrzymała klasa 4c. W składzie komisji czuwającej nad pracą drużyn była również pani dyrektor Ewa Cichowska.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Tekst: Iwona Jażdżewska

Zdjęcia : Helena Polkowska, Maria Bławat, Dominika Kosior, Oliwia Langier