Turniej gry w „WISIELCA”

Dnia 21 lutego 2024. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w bibliotece szkolnej odbył się Wielki Turniej Gry w „Wisielca”.

Wisielec to gra słowna. Jest ona zarówno świetną rozrywką, jak i sposobem na rozwój intelektualny, ćwiczy koncentrację, umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość. Jest to również efektywna  metoda przyswajania ortografii.

Do szkolnego turnieju przystąpiło 11 par (22 uczniów) z klas 4-6, które musiały zmierzyć się z bardzo trudnymi, przygotowanymi wcześniej hasłami, co nie przeszkodziło uczestnikom  w szybkim zgłębianiu, literka po literce, meandrów języka polskiego.

Potyczki odbywały się na każdej przerwie lekcyjnej.

Niekwestionowanym Mistrzem Gry został: Gracjan Sternik. Wicemistrzami zostali  zaś  Ola Sulencka, Antoni Bukowski oraz Patrick Mordak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i gratuluję.

Tekst i zdjęcia: Joanna Okońska

Data dodania: 2024-02-21 13:46:48