Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości - 21 listopada

W naszej szkole w najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, którą w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. 21 listopada podkreślamy doniosłość tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich do ubrania się na niebiesko, który jest kolorem UNICEFu, czyli Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (ang. (ang. United Nations International Children's Emergency Fund – UNICEF, później United Nations Children's Fund).

Również 21 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Życzliwości. To kolejne działanie w ramach miesiąca bez przemocy i agresji. Zdobądźmy się tego dnia na dobre słowo dla osoby bliższej, znajomej i nieznajomej. Uczmy się życzliwości i starajmy się być życzliwym nie tylko od święta!

Data dodania: 2022-11-18 11:44:17
Data edycji: 2022-11-18 11:49:42