Mistrzostwa w Mini Koszykówce

Bardzo emocjonujący przebieg miały rozgrywki w ramach Mistrzostw Malborka i Mistrzostw Powiatu w minikoszykówce chłopów, które odbyły się w piątek 31 marca w hali sportowej ZSP 1 w Malborku. Losy zwycięstwa drużyny z naszej szkoły ważyły się do ostatniego spotkania, a właściwie ostatniego gwizdka sędziego. Na szczęście dla naszych zawodników zmagania w ramach Igrzysk Dzieci zakończyły się bardzo pomyślnie, ponieważ drużyna grająca w składzie: Igor Świgowski 6a, Antoni Krupka 6a, Jacek Nowak 6a, Alex Daniszewski 6a, Antoni Bukowski 6b, Szymon Jankowski 6a, Michał Olszewski 6a, Bartosz Kaczmarczyk 7a, Gracjan Sternik 6b wywalczyła Mistrzostwo Malborka i Mistrzostwo Powiatu. Dzięki zwycięstwu w tych rozgrywkach zespół awansował do następnej fazy rozgrywek , a mianowicie do półfinału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Kwidzynie dnia 05 kwietnia.

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia !!!

W tym samym dniu odbyły się również Mistrzostwa Malborka i Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w minikoszykówce. Do zmagań przystąpiły tylko dwie drużyny. Dziewczęta z naszej szkoły bardzo dzielnie walczyły, ale lepsze okazały się zawodniczki ze Starego Pola. Nasz zespół wystąpił w składzie: Kinga Zielińska 6a, Maja Gutowska 6b, Zuzanna Kosater 6b, Zuzanna Chmielewska 6a, Maria Bławat 6a, Helena Polkowska 6a, Emilia Tashi – Dziąbkowska 6a, Kornelia Fryger 6a oraz Pola Dzierwa 7a.

Tekst i zdjęcia Jolanta Bożek

Data dodania: 2023-04-04 19:37:23