Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

20 grudnia do naszej szkoły zawitał niebieski wóz Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Nasi uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy, nauki i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Goszczący w szkole eksperci pokazali jak działają gogle VR oraz drukarka 3d.

Uczniowie zanurzyli się w wirtualnym świecie, w którym odwiedzili Rio de Janeiro, nurkowali z rekinami oraz zwiedzali planety Układu Słonecznego. Dowiedzieli się również, że technologię rozszerzonej rzeczywistości mają zawsze pod ręką, ponieważ mogą ją uruchomić na swoich telefonach.

Uczestnicy lekcji z drukarką 3d poznali, na czym polega proces tworzenia trójwymiarowych obiektów. Okazało się, że wcale nie jest to trudne, a ogranicza ich tylko własna wyobraźnia. Kreatywne pomysły po tych zajęciach same wpadały do głowy.

Dziękujemy całej ekipie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości za profesjonalne i atrakcyjne zajęcia. Mamy nadzieję, że dzięki nim wykorzystamy dostępne u nas pomoce dydaktyczne jeszcze bardziej twórczo i intensywnie.

 

tekst: Maciej Kloc

zdjęcia: Emilia Łęczkowska, Maciej Kloc

Data dodania: 2022-12-20 14:18:12
Data edycji: 2022-12-20 16:15:19
Ilość wyświetleń: 258
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook