„Moja , Twoja, Nasza, BIBLIOTEKA”

W ramach  TYGODNIA BIBLIOTEK obchodzonego pod hasłem „Moja , Twoja, Nasza, BIBLIOTEKA”, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej, organizowanej przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną, Filia Malbork.

Na miejscu zbiórki drużyny otrzymały zadania, mapki, oraz wskazówki do udziału w grze.

Przedstawiciele SP2:  Emilia Tashi – Dziąbkowska, Anna Dąbkowska, Kinga Zielińska pod opieką pani Joanny Okońskiej, ruszyli wyznaczaną trasą.

Pierwszym zadaniem było wyszukania wylosowanej książki w wielkim magazynie PBP. Dzięki technologii informatycznej oraz inteligencji uczestników uzyskaliśmy wspaniały czas.

Przystanek MEDIATEKA. Po odczytania kodu QR przystąpiliśmy do realizacji zadania - napisania krótkiego wierszyka zachęcającego do czytania książek. Sukces – poeci są wśród nas.

Na kolejnym etapie w Bibliotece Muzeum Zamkowego zmierzyliśmy się z trudną terminologią dotyczącą historii powstawania książek. Krzyżówka została rozwiązana błyskawicznie.

Najbardziej pracochłonnym i wymagającym skupienia okazało się rozwikłanie zagadek historycznych w Muzeum Miasta Malborka. Ta część historii naszego miasta nie była znana naszym uczniom, natomiast wszystkie odpowiedzi odkryliśmy podczas uważnego oglądania ekspozycji.

Na kolejnym etapie w Bibliotece Garnizonowej czekało na nas wyzwanie plastyczne. Kreatywność uczestników przyczyniła się do powstania oryginalnego projektu Ex Libirsu Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Po podsumowaniu zmagań wszystkich uczestników drużyna SP 2 otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy !!!

Tekst i zdjęcia Joanna Okońska