Niebieski dzień

20 listopada uczniowie i nauczyciele SP 2 ubrali się na niebiesko. Dlaczego? Bo to kolor UNICEF-u!J uż od 13 listopada aż do 20 listopada uczniowie i ich wychowawcy brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.K lasy 1-3 oglądały film pt. „Wszyscy mamy prawa” i kolorowały obrazki pt. „Pokoloruj swoje prawa”. Uczniowie klas 4-8 po zapoznaniu się na godzinie wychowawczej z „Konwencją o Prawach Dziecka” rozwiązywali quizy na ten temat. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny dla klas 4-6, pt.: ”Super- bohater praw dziecka”. Na plakatach pojawili się niezwykli super-bohaterowie z „super-mocami, którzy bronią dzieci i ich praw. Wystawa prac miała miejsce na korytarzu od 16 listopada 2023 roku . Z kolei klasy 7-8 miały za zadanie przygotować poczet działaczy polskich na rzecz praw dziecka i umieścić go na gazetkach klasowych. Uczeń klasy 7a, Jacek Nowak, nagrał film na temat polskich działaczy występujących w obronie praw dzieci. Dodatkowych elementem uświetniającym ten dzień była symboliczna Aleja Praw Dziecka wykonana na łączniku SP 2 przez Koło „Sztuka nie zna granic”.

Tekst Iwona Jażdżewska

Zdjęcia Lidia Krzyżosiak