Niezwykły spektakl w bibliotece szkolnej.

Goście z teatrzykiem kamishibai w bibliotece szkolnej.

Od dawna wiemy jak pozytywne działanie ma  czytanie książek dzieciom. Między innymi czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Słuchanie opowieści wzbogaconej o obraz jeszcze bardziej wzmacnia odbiór przez dziecko. To właśnie  teatrzyk kamishibai,  stanowi oprawę dla ilustracjii skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości.

Cieszymy się zatem bardzo, że uczniowie klas młodszych naszej szkoły mogli wziąć udział w spektaklu teatrzyku kamishibai w szkolnej bibliotece, którego głównymi aktorami byli pan burmistrz Marek Charzewski oraz kierownik Pomorskiej  Biblioteki Pedagogicznej  filia w Malborku pani Agnieszka Predygier.

Przedstawiona  „Calineczka” ogromnie spodobała się naszej publiczności.

Tekst i zdjęcia Joanna Okońska

Data dodania: 2024-04-03 11:47:59