Otrzęsiny klas czwartych

26 października 2022 roku, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas czwartych.
Minionki z najmłodszych klas grupy wiekowej 4-8 połączyły siły i szturmem wdarły się do społeczności uczniowskiej.
Samorząd szkolny przygotował dla uczniów z klas czwartych moc misji. W każdym z filmów o małych śmiesznych stworkach, Minionki były posłuszne Bossom dlatego każda klasa otrzymała swojego szefa: 4 a - T-Rexa, 4b - Hrabiego Drakulę, 4c - Jednorożca. Nikodem, Igor i Zosia bardzo dobrze wywiązali się ze swoich ról i szybko zapanowali nad przydzielonymi im ekipami.
W pierwszej misji, Mini Minionki pokazały, że są bardzo precyzyjne. W konkurencji dmuchania balonów, żaden balon im nie pękł. Następnie Minionki, mimo, że nie mają uszu, bawiły się w Minionkowy głuchy telefon. Zadanie polegało na powtórzeniu zdania, które Stuart wypowiedział do hydrantu. Zdanie to brzmiało HELLO PAPAGENA TU ES BELLA COMME LA PAPAYA! Co usłyszał ostatni uczeń w szeregu trudno tu powtórzyć, ale było wesoło. Następnym punktem programu był taniec Zumba Kids Elektronic Song - Minions.
Ten taniec z całą pewnością przejdzie do historii naszej szkoły. Było super. Minionki wymiatały na parkiecie. Marcelina i Julia roztańczyły Minionkowe towarzystwo do tego stopnia, że taniec powtórzono dwa razy. Kolejne konkurencje to odpowiadanie na pytania dotyczące szkoły i bohaterów filmu, rysowanie Gru, śpiewanie piosenki Minionków Banana and Potato Song. Sporym powodzeniem cieszyła się fotobudka minionkowa. Jednak całe show skradł Gru, który stał się niekwestionowanym ulubieńcem czwartoklasistów. Victor jako Gru był bardzo przekonujący. KUMBAJA, to od dzisiaj okrzyk radości i wielkiego zadowolenia.
Na zakończenie imprezy Minionki zaprezentowały w pokazie mody swoje fantastyczne stroje. Wielkie podziękowania dla fantastycznych Rodziców. Dzieciaki wyglądały uroczo i widać było, że takie przebranie sprawia im sporo frajdy. Pani Dyrektor zaproponowała by dzieci przychodziły tak ubrane do szkoły.
Na zakończenie otrzęsin panie z Rady Rodziców i pani Dyrektor wręczyły uczniom dyplomy przyjęcia do grupy wiekowej 4-8. Każdy czwartoklasista odcisnął palec przy wizerunku MINIONKa. Impreza była bardzo wesoła i udana, a Minionki wyszły zadowolone.
Nad całością imprezy czuwały panie Lidia Krzyżosiak i Mirosława Rowińska. Podziękowania dla pana Sebastiana Olszewskiego i chłopców z sekcji technicznej Samorządu za rozłożenie i obsługę sprzętu grającego i ekranu. Ekipa Samorządowa jak zwykle sprawna, zwarta, gotowa, zapewniła dekorację sali i błyskawicznie posprzątała po imprezie.
Wielkie podziękowania dla Minionków, wychowawców, rodziców, scenarzystów, scenografów i każdego kto się przyczynił do przygotowania otrzęsin. BRAWO MY !!!
KUMBAJA !!!

Tekst : Lidia Krzyżosiak
Zdjęcia : Helena Polkowska i Oliwia Langier - uczennice szkolnego koła fotograficznego
Data dodania: 2022-10-26 14:35:56