Pamiętamy o ofiarach Zbrodni Katyńskiej

W środę, 10 kwietnia klasa IVb wzięła udział w uroczystości patriotycznej z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wraz z wychowawczynią, nauczycielką historii uczniowie udali się na Cmentarz Komunalny w Malborku, zapalili znicze pod krzyżem i tablicą pamiątkową dedykowaną ofiarom zbrodni katyńskiej oraz pod tablicą dedykowaną pamięci policjantów powiatu malborskiego.

Więcej informacji na stronie https://portalnaplus.pl/2024/04/10/84-rocznica-zbrodni-katynskiej-i-14-rocznica-katastrofy-pod-smolenskiem-zdjecia/.

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczniowie z koła historycznego przygotowali w sali do historii gazetkę tematyczną oraz wzięli udział w lekcji dotyczącej Zbrodni Katyńskiej i Kłamstwa Katyńskiego.

Tekst i zdjęcia L. Krzyżosiak

Data dodania: 2024-04-12 07:15:22