Pierwszy dzień Wiosny w klasach IV-VI

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole klasy IV - VI uczestniczyły w zabawie pod hasłem: "Matematyka i Sport".

Uczniowie podzieleni na zespoły brali udział w zawodach sportowych i rozwiązywaniu szarad matematycznych. Wyścigi ze związanymi nogami czy trzymanie piłki lekarskiej między ciałami uczestników, dodawane skoki przez skakankę czy rzuty do kosza na czas, to tylko niektóre z konkurencji sportowych. Uczniowie rozwiązywali SUDOKU, zakodowane działania, wyszukiwali liczb podzielnych przez 2, 3 lub 7 albo układali TANGRAMY. Każda z klas otrzymała słodki upominek od pani dyrektor.
Po zakończonej zabawie uczniowie, którzy rozwiązywali zadania w KANGURZE MATEMATYCZNYM, który odbył się 16 marca, otrzymali dyplomy za udział w tym ogólnopolskim konkursie.

Teskt : Agnieszka Honory
Zdjęcia : Oliwia Langier, Joanna Banaszak, Anna Dąbrowska, Dominika Kosior, Maria Bławat (uczennice szkolnego koła fotograficznego)
Data dodania: 2023-03-22 08:27:43
Data edycji: 2023-03-23 12:17:05